Opieka nad kotami

Koty to zwierzęta terytorialne, dlatego zmiana otoczenia i podróże są dla nich bardzo stresujące. Nie lubią też wszelkich zmian, już sam wyjazd opiekunów dla większości kotów jest bardzo trudnym doświadczeniem, warto więc redukować ich stres do minimum. Dlatego opiekuję się kotami wyłącznie w ich własnych domach, dostosowując opiekę do ich trybu życia i potrzeb. Nie tylko karmię koty i sprzątam kuwety, ale także zapewniam im kontakt socjalny i zabawy łowieckie, a jeśli jest taka potrzeba – podaję leki, także zastrzyki.

Przed podjęciem opieki konieczna jest bezpłatna wizyta zapoznawcza, w trakcie której kot ma możliwość mnie poznać, a ja zebrać informacje konieczne do zapewnienia mu najlepszej opieki – podczas tej wizyty podpisuję również umowę ze stałym opiekunem. Standardowo przychodzę do kotów raz lub dwa razy dziennie, za każdym razem na półtorej godziny, jeżeli jednak koty wymagają innego rodzaju opieki (np. częstszego podania leków), stawkę ustalam indywidualnie.

Spacery

Oferuję pojedyncze spacery z psami w ciągu dnia. Jest to usługa dedykowana przede wszystkim osobom, które czasami muszą zostać dłużej w pracy, zachorowały lub z innych przyczyn nie mogą zapewnić swojemu zwierzakowi odpowiedniego do potrzeb spaceru. Zabieram psy zarówno na spacery po ich codziennych trasach, jak i na dalsze “wyprawy” do okolicznych lasów czy nad wodę. Podczas spaceru nie tylko trzymam koniec smyczy, ale także bawię się z psem lub uczę go przydatnych zachowań, a przede wszystkim cały czas zwracam uwagę na jego nastrój i potrzeby.

Nie wyprowadzam psów na kolczatkach, uzdach (kantarach) i obrożach elektrycznych

Opieka nad psami

Oferuję opiekę dzienną lub całodobową z możliwością nocowania u psa. W niektórych wypadkach mogę też przyjąć psa u siebie, jednak dotyczy to tylko psów przyjaźnie nastawionych do innych zwierząt. Rodzaj opieki dostosowuję do psa, jednak zawsze dbam o to, by dostarczyć mu rozrywek zarówno fizycznych, jak i umysłowych zgodnych z jego rasą, typem, wiekiem itp. Staram się, by każdy spacer owocował w różnego rodzaju aktywności, zabawy, spotkania z innymi psami, jednak przede wszystkim cały czas obserwuję psa i to, co do mnie mówi, nie wtłaczam zwierząt w sytuacje, które są dla nich za trudne bądź nieprzyjemne. Bardzo często, szczególnie gdy opiekuję się zwierzętami problemowymi, dodatkowo poświęcam czas na naukę nowych zachowań lub radzenia sobie z emocjami. W razie potrzeby podaję psom leki, także w zastrzykach.

Przed podjęciem opieki konieczna jest bezpłatna wizyta zapoznawcza, w trakcie której pies ma możliwość mnie poznać, a ja zebrać informacje konieczne do zapewnienia mu najlepszej opieki – podczas tej wizyty podpisuję również umowę ze stałym opiekunem. Jeśli jednak planujesz wyjazd na dłużej, najlepiej, by pies poznał mnie już kilka tygodni wcześniej i stopniowo przyzwyczajał do mojej obecności, ponieważ pozostanie z obcą osobą jest dla psa dodatkowym stresem, a niektóre wręcz nie wyjdą na spacer z kimś, kogo nie znają. Opiekuję się również psami agresywnymi i lękliwymi, jednak w takich wypadkach konieczne jest kilka spotkań/spacerów przed długoterminową opieką.