Terapia behawioralna psów

Terapie behawioralne psów w Grudziądzu

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób których psy mierzą się z różnymi lękami i innymi problemami które negatywnie wpływają na wasze wspólne życie.

Najczęściej pracuje z takimi problemami jak:

 • lęk uogólniony, fobie dźwiękowe
 • strach przed obcymi ludźmi
 • agresja wobec obcych
 • agresja wobec opiekunów
 • problemy separacyjne


Preferuję spotkania w Mniszku, zazwyczaj zaczynamy od zapoznania w moim lokalu, ale w zależności od problemów często pracujemy też na zewnątrz. W przypadku problemów separacyjnych często spotykam się od razu w domu u klienta, by pracować nad problemem w miejscu jego występowania.

Jeżeli chodzi o dojazdy, dojeżdżam wyłącznie na terenie Grudziądza oraz do miejscowości położonych na południu w kierunku Torunia, np. Pieniek Królewskich czy Wałdowa Szlacheckiego.


Po umówieniu spotkania zawsze proszę o wypełnienie formularza znajdującego się poniżej oraz najczęściej również o nagranie filmów prezentujących zachowanie psa. Analiza tych materiałów jest dla mnie ważnym elementem pracy, ponieważ żebyśmy mogli zmienić zachowanie psa, najpierw musimy wiedzieć, dlaczego on się tak zachowuje, jakie emocje za tym stoją. Zachowanie psa zawsze jest demonstracją jego emocji, nastroju i samopoczucia w danym momencie, dlatego terapia często nie polega wyłącznie na zajęciu się samym problemem, ale również na zaopiekowaniu się wszystkimi innymi sferami życia psa, jego stanem zdrowia, zaspokojeniem potrzeb i tym podobne.


Pierwsze spotkanie trwa około dwóch godzin, najlepiej przyjechać z całą rodziną, a w każdym razie dobrze by było, żeby były obecne wszystkie osoby, które aktywnie uczestniczą w opiece nad psem. Po spotkaniu w ciągu kilku dni wysyłam podsumowanie z planem pracy. Plan ten jest dopasowany indywidualnie do Waszych możliwości i do psa, zawsze pracuję z szacunkiem do obu stron, bez metod awersyjnych.


Przed pierwszym spotkaniem nie jestem w stanie powiedzieć ile spotkań będzie potrzebne do uzyskania pozytywnych efektów. Czasem wystarczy jedno, czasem dwa-trzy, a bywa też tak, że spotykam się regularnie przez dłuższy czas. Każde kolejne spotkanie liczone jest jak godzina szkolenia indywidualnego.

  Czy problem:

  Jakim rodzajem pożywienia żywi Pan(i) swojego psa?

  Jak duży apetyt ma pies?